Radyofrekans;

Anti Aging  Cilt Gençleştirme  Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi  için kullanılan kontrollü zayıflama yöntemidir.

kontrollü zayıflama yöntemidir.Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. 

Non-invazif cilt sıkılaştırma ve vücut şekillendirme için devrim niteliğinde geliştirilen Venus Freeze (MP)² Manyetik pulse+RadyoFrekans'ın birleştiği patentli bir teknolojidir. Bu iki enerjinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır, lenfatik drenajı arttırır ve yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar.

 
Klinik olarak kanıtlanmış Venus Freeze (MP)², yüksek oranda efektif, yoğun enerji matrisini oluşturmak için, öncelikli algoritmaları kullanır. Bu yoğun enerji matrisi, içten dışa doğru ısıtma yoluyla cildin birçok katmanını etkiler. Komple cilt geçirgenliği, artırılmış klinik etkinlik sağlar ve gözlemlenebilen anlamlı tedavi seçenekleri sunar.

(MP)² sentezör el aparatları, tedavi alanının tümü üzerinde ısıyı homojen şekilde artırmak için, RadyoFrekans ve manyetik pulse teknolojilerini birleştirir. Isının aynı şekilde dağıtılması, güvenliği artırırır ve lokal soğutma ajanlarının kullanım gereksinimini ortadan kaldırır

 

 

Cilt yaşlanmasını iki ana biyolojik fenomen etkiler.

Kılcal damar döngülerinin azalması:
Kılcal damarlarda döngü azalması, hücrelerin oksijen ve besin maddesi ile desteklenmesinden sorumlu olan dermal mikrosirkülasyonda bir azalmaya yol açar ve dermal fibroblastların normal işlevlerini olumsuz etkiler.

Kolajen ve Elastin sentezlerinden sorumlu olan fibroblastların azalması.

(MP)², Manyetik Darbe alanlarını ve Radyofrekans'ı birleştirerek, yaşlanan cildin etkilerini tersine çeviren bir teknolojidir. Manyetik Darbe alanları, çok ince kan damarlarının oluşturulmasından ve dermal fibroblastların çoğaltılmasından sorumlu olan FGF-2 büyüme hormonunu artırır. Radyofrekans, eşzamanlı olarak cilt dokusunun kendiliğinden onarım mekanizmalarını uyaran, deride kontrollü termal hasara neden olarak, kolajen ve elastin sentezini artırır.

Lipoliz : (MP)² hormon aktivitesini arttırarak ve yağ hücrelerinde bulunan trigliseritleri, gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalayarak, doku ısısını artırır. Serbest yağ asitleri, yağ hücrelerinde kayda değer bir hacim azalması oluşturarak, kan yolu ile uzaklaştırılır. Bu gelişmiş biyolojik süreç, bölgelsel incelmeyi sağlar ve selüliti azaltır.

Kan Sirkülasyonu: (MP)², genel cilt durumunu etkiyerek, tedavi edilen alandaki kan akışını artırır. Dermal sirkülasyonun artması, eşzamanlı olarak toksinlerin ve atık maddelerin çok hızlı atılmasını ve deri hücrelerine, daha fazla vitamin, mineral ve oksijen afinitasyonu sağlar.

Kolajen oluşumu ve Elastikiyetin Yeniden Yapılanması : (MP)² cilt sıkılaşmasını arttırır. Sıkılaşma; kolajenin, fiberlerin yapısını değiştirerek daha kalın ve kısa bir hal almasıyla gerçekleşir. Aynı zamanda, yeni fibroblastlar, cilt sıkılığını ve elastikiyetini geliştirerek çatlakların giderilmesini sağlar, kolajen ve elastin fiberlerinin sayısını artırır.

 

Venus Freeze® cilde zarar vermeden, doğal cilt rejenerasyonunu destekler. Hastalar uygulama esnasında her hangi bir ağrı ve sızı hissetmeden tedavi süreçlerini tamamlarlar. Yeni kılcal damarların gelişimini teşvik ederek dermal mikrosirkülasyonu artırdığı klinik olarak kanıtlamıştır. (MP)² sentezörleri, sıcaklık tepe değerlerini etkin şekilde azaltmak üzere, 8 enerji dalgasını tek bir matrisle kombine eder. Freeze tedavisi, soğutma jelleri ya da spreyleri gerektirmediğinden güvenlidir. Diğer standart el aparatlarından daha hızlı tedavi için OctiPolarTM' ile 23 cm2'lik bir alanda tedavi yapılmasını sağlar. Tedavi 4 kat daha hızlıdır; böylece daha anlamlı ve iyi klinik sonuçlar elde edilir.

Tedavi Süresi ,en küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 45-60 dakika,göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.

Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.

Tedavi aralığı, en kısa tedavi aralığı 2 hafta,en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.Buna kişinin durumuna göre karar verilir.Toplam seanslar ortalama 6 seanstır.

Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar

(Parkinson,ms,epilepsi,kanser-cilt kanseri vb.),hamilelik,kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir.Günlük hayatı etkilemez.