Kavitasyon Uygulamaları

Kliniğimizde kullandığımız EXİMİA kendine özgü geliştirdiği metod ile vücudun her bölgesine uygulanabilecek bir yöntemdir. Kavitasyonel ultrasound, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştirerek üretilmiş kombine bir cihazdır.

İstenmeyen yağlardan kurtulmak adına tasarlanan EXİMİA;

  • Bugüne kadar yapılan uygulamalardan sonuç alamayanlar
  • Liposuction operasyonu yaptıramayanlar ya da yaptırmak istemeyenler
  • Uzun süre diyet yapıp bölgesel yağlarından kurtulamayanlar için

 

Mucize bir yöntemdir!

                                                                                

EXİMİA ses dalgaları ile yağları parçalayan ve yağ hücresini tamamen yok eden bir yöntemdir. EXİMİA invaziv bir girişim olmadan cilt yüzeyinden yapılan bir uygulamadır. PATENTLİ ULTRAPORASYON teknolojisi ile 3 cm derinliğindeki istenmeyen yağları yok edebilen özel bir metoda sahiptir. Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon balocukları ile yağ hücrelerini yok ederken bu yöntemin etkisini arttıran ELEKTROPORASYON ile diğer cihazlardan farklılaşır. Uygulama sonrası yapılan vakum ile Endormolojik masaj ile atık yağların vücuttan uzaklaştırılması sağlanır.Patentli cihaz tasarımı ve metodu ile rakipsiz bir yöntemdir. Gözle görülebilen iyi sonuçlar elde etmek için 6-10 seans uygulama yapılmaktadır. Her seans 40 dk sürmektedir.Seanslar haftada 2 uygulanmaktadır. Uygulamalar sırasında lipolitik etkiyi arttırmak için çeşitli topikal etkili kremler, jeller, vb.uyguluyoruz. Ayrıca kavitasyon uygulamasının öncesindeki günlerde her tür masaj uygulaması y apılabilir

 

Uygulama öncesi yağ ve kas analizi yapılmakta beden ölçüleri alınmaktadır. Uygulama bittikten sonra kişinin beden ölçüleri tekrar alınmakta ve sonuçlar gözlemlenmektedir. Diğer seanslarda da yağ analizleri tekrar yapılmakta ve yağ azalmasınıda net olarak görmekteyiz.


İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup,tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır.En az 2 lt su içmek gerekmektedir.

Uygulama sonunda tarafımızdan hazırlanan düşük yağ içeren özel diyet programı kişiye verilir. Bunun amacı diyetteki yağ oranı düşürüldüğü için bu esnada vücut enerji kaynağı olarak ultrasoundla yağ dokusunun parçalanması sonucu oluşan yağ asitlerini enerji kaynağı olarak kullanmaya başlamaktadır. Bunun sonusunda da uygulama yapılan bölgede incelme olmaktadır.