SCARLET S, ADAN'DA İLK VE TEK

‘Ameliyatsız Cilt Gençleştirme’ teknolojilerinde  gelinen son noktadır.

 

Epidermis  ve  dermisteki  problemleri  aynı anda  tedavi  edebilen  bu  sistem ,

özel  tasarlanmış  mikro  iğneleri  ile  cilt altını  radyo  frekans dalgalarıyla  uyarır ve  ciltte  iyileşme  süreci  bu  uyarılar sayesinde  gerçekleşir. Bu  mikro  iğneler  cildin  altına  inerken   cilt  yüzeyini  uyararak doğal iyileşme  süreci  başlatırlar. Buna  bağlı  olarak  cildin üst tabakasında hücre  gelişme  faktörleri harekete  geçerler: ciltteki  ton  farklılıkları  , akne  izleri (sivilce  izlerine  bağlı  çukurların dolması) ,yara izleri  ,ince  kırışıklıkların  tedavisi ,cildin   genç ve  dolgun  görünüm  alması , çene  konturunun  belirginleşmesi , gıdı  toparlama , genişlemiş  gözenek  tedavisini  mümkün  kılarlar.En önemli  özelliği   tek  bir  seansta  dahi  ciltte total  bakım  yaparak  mükemmel  sonuçlar  vermesi  ve  son  derece  ağrısız  bir   uygulama  olmasıdır.

 

SCARLET S  KULLANIM  ALANLARI

 

*Total Cilt Rejuvenasyonu  (Cilt  Gençleştirme  Cilt  Yenileme)

*Lifting  (Yüz  Germe)

*Elastikiyet  kaybı  tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)

*Yüz ve Çene  Hatlarının  Belirginleşmesi

*Boyun Toparlama

*İnce  Kırışıklıkların  Tedavisi

*Skar  Tedavisi (akne  izleri,Keloid vs.)

*İnflamatuar  Akne  Tedavisi

*Genişlemiş Gözenek  Tedavisi

*Cilt Tonusunun Düzenlenmesi

*Sebum  Dengelenmesi

*Yüz  Telenjiektazileri Tedavisi

*Pigmente  Lezyon  Tedavisi

*Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi

*Hiperhidroz Tedavisi

*Vücut Sıkılaştırma

*Kol Sarkmalarının  Giderilmesi

NEDEN SCARLET S?

Altın Frekans ve Altın İğne olarak da bilinen Scarlet S ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla çok daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebebidir.

Scarlet S tedavi için gerekli olan enerjiyi hedeflenen dokuya tam olarak iletebildiğinden hasta memnuniyet oranı çok yüksektir dokuya gereken enerji tam olarak iletilemezse hasta memnuniyeti elde etmek imkansızdır.

Scarlet S yüz bölgesinde acı, morarma ve kanama olmadan altın iğnelerle 2000 ve üzeri atış yapmaya olanak tanır. 2000 atış ile ciltte 50.000 mikro kanal açılmış olur ve cilde büyüme faktörü, vitamin, antioksidan içeren serumlar verilerek tedavi etkinliğinin artırılması sağlanır. Böylelikle benzeri cihazlara göre daha efektif etki alınır ve seans ihtiyacı da azalır.

UYGULAMA SONRASINDA YAN ETKİ OLUŞUR MU?

Scarlet S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir.
Şoksuz altın iğne teknolojisine sahiptir. Morarma, kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Lokal anestezik kremlerle çok rahat bir uygulama yapılabilmektedir

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Scarlet S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

KAÇ SEANS UYGULANIR?

1 ay aralarla 3 seans uygulama idealdir.Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir.
İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur. UYGULAMA SONRASI HERHANGİ BİR BAKIM GEREKİR Mİ?

Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?
İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-60 dakika sürmektedir.

SCARLET S HANGİ UYGULAMALAR İLE KOMBİNE EDİLEBİLİR?
Scarlet S uygulaması vitamin ve PRP tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kolajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.