İplikle (örümcek ağı) ile Ameliyatsız Yüz Germe

İplikle Ameliyatsız Cilt Germe Yöntemi

A

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir (cilt germe) lifting yöntemidir. Bu yöntemde cilt altına özel iplikler yerleştirilmektedir. Uygulaması son derece kolaydır. Uygulama sonrası ödem ve morluk olmaması nedeniyle işten izin almanız gerekmez. Sosyal hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. Muayenehane şartlarında lokal anestezi ile yapılabilir. Hastane ortamı gerektirmez.

Yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde ve boyun germede kullanılmaktadır.

Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, özel PDO (polidioksanon) iplikler uygulanır. Birçok uygulama yöntemi olduğundan hangisinin uygulanacağına doktor karar vermektedir.

 

Uygulama Avantajları

 • Kısa sürede uygulanır, konforlu ve zararsızdır

 • Kolajen üretimini tetikler

 • İnce kırışıklıkları giderir

 • Kolay ve güvenlidir

 • Lokal anestezi altında uygulanır

 • Gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir

 • Tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür

 • Hiçbir yan etkisi yoktur

   

  Merak edilenler:

   

1. FTC terapisi hangi durumlarda kimlere uygulanır? Avantajları nelerdir?

Genellikle 30-50 yaşlarında fazla sarkıklığı olmayanlara yapılabilir. Yaş kriter değildir. Cildin ve yumuşak dokuların sarkma derecesi ve asmaya uygunluğu önemlidir. Hafif sarkıklığı olan, yorgun ifadeli yüzlerde; dinlenmiş, tatilden dönmüş bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi ‘’gerilmiş, gergin’’ bir çehre yaratmaz. Ortadan kaybolma da gerektirmediği için gizli tutulabilir. Yapılan işlemden haberi olmayanlar, hastayı süzecek, bir değişiklik olduğunu hissedecek ancak herhangi bir iz, şişlik vs. göremediği için bir anlam veremeyecek,
şüphesini kendine saklayacaktır.

2. FTC Terapisinde kontur etkisi görülebilecek bölgeler hangileridir?

FTC Terapisi ile nazolabiyal kıvrımlar, çene çizgisi (jaw line), gıdı (double chin düzeltmesi, kol ve kalçalar ile abdominal bölgelerde kontur etkisi sağlanır.

3. FTC Terapisi ile kombine kullanılabilecek medikal estetik prosedürler nelerdir?

FTC Terapisi cilt rejuvenasyonu, cilt tonusunun iyileştirilmesi, kırışıklıkların ve ciltte sakmanın giderilmesinde tek başına etkilidir. Bununla beraber kombinasyon terapisine de uygundur. Uygulama sonrası etkiyi güçlendirmek için PRP, mikroiğneleme terapisi ile dolgu ve botulinyum toksin enjeksiyonu ile kombinasyonu üst düzeyde faydalıdır.

4. FTC Terapisi’ni kimler uygulamalıdır?

FTC Terapisi, nitelikli doktor ve cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Bunun için ilgili doktorların FTC Terapisi Teorik ve Uygulamalı Eğitimi’ne katılmış olmaları beklenir. Eğitimin başarıyla bitirilmesi durumunda, ilgili doktorlara “yetkinlik” belgesi verilmektedir.

5. Uygulama sonuçlarının kalıcılık süresi ne kadardır?

Yaklaşık 2 yıl

6. Yan etkisi var mı?

FTC Terapisi son derece güvenli minimal invaziv bir yöntemdir. Her hangi bir yan etki beklenmemektedir. Nadir de olsa kısa süreli şişkinlik ya da morarma görülmesi dahi normal kabul edilmektedir.

7. FTC Terapisi’nin fiyatı nedir?

Uygulama yaptıracak kişinin durumuna ve gerekli uygulamanın sağlanması için kullanılacak PDO iplik miktarına göre değişkenlik gösterir. Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

İlgili Görseller

 • Merak Edilenler

 • Merak Edilenler